Elf

Elfové

Neoplývají takovou silou jako trpaslíci či orkové, avšak na rozdíl od nich jsou mnohem obratnější. Mají světlou pleť a často si nechávají narůst dlouhé vlasy. Jedním z pro ně charakteristických rysů jsou dlouhé uši do špičky, u mužů pak absence vousů. Mají slabost pro oděvy “přirozené” zelené a hnědé barvy; jejich učenci a šlechta nosí často modrou. Elfové milují lesy a magii téměř všeho druhu, vyjma magie smrti, která se jim oškliví. Ať se pustí do čehokoliv, vždy dbají na krajní preciznost a dokonalé zvládnutí dané dovednosti. Zlý jazykové však tvrdí, že ona pečlivost se odvíjí jen od toho, že na to mají celá staletí…

Ačkoliv je jejich domovinou Trettenský hvozd (oblast Tretten), lze se s nimi setkat téměř po celém Tornelionu. Jediná oblast, jíž se vyhýbají, je území pod vládou Kaladorské kapituly. Mágové, kteří v Kaladoru vládnou, touží zabrat jejich domovinu, a tak se rozhodli elfy a především křížence elfů a lidí prohlásit za méněcennou rasu, proti níž je nutno zakročit.

Krom mágů z Kaladoru mají elfové ještě jednoho (mnohem staršího) nepřítele, a tím jsou orkové. Ti elfy často loví a zotročují či zabíjejí v duchu svých zvyků.

Elfové mají blízké příbuzné temné elfy žijící ve skrytých světech hlubokých jeskyní pod Štíty světa (pohoří v provincii Iared). Vycházejí s nimi dobře, byť nesdílejí jejich zálibu v temné magii.

 

Vlastnosti

Mistři lovu

Děti lesa

 

Kostým

Špičaté elfské uši.

Muži oholené vousy. V případě smíšeného původu je tolerovatelný i menší vous.

Oděv zelené a hnědé barvy, případně barvy modré. Vše elegantní, nic by nemělo působit hrubým, otrhaným dojmem.

Zbroj nesmí omezovat v pohybu.

Vyhnout se kostkovaným vzorům, kiltům a všemu ve stylu “viking”.

 

Dodatky

Preferované zbraně "světlých" elfů jsou dýky, lehké meče, kopí a luky.

Zbraně jako sekery, palice a kyje, jim jsou zcela cizí. Mohou se je naučit používat, ale je třeba se zamyslet nad tím, co by je k tomu vedlo.

Jejich domovinou je Trettenský hvozd (oblast Tretten), ale jimi nejsilněji obydlené území je ostrov Elsean.

Definice pravého vidění:

Definice skrytí / neviditelnosti:

 

Odkaz na Google Dokument k případnému tisku: Zde!