Trpaslík

Trpaslíci

Nejsou příliš vysocí, lidem sahají zhruba po ramena. Mají podsaditou postavu a oplývají velikou silou. Muži nosí dlouhé pěstěné plnovousy; bez ohledu na pohlaví mají slabost pro dlouhé vlasy a milují copánky.

Žijí na úpatí většiny pohoří Tornelionu. Jsou skvělí kováři, stavitelé a obchodníci. Mají rádi hlasitý zpěv, pivo a vepřové. Pokud je pro ně něco typické, tak to, že nikdy nic nedělají napůl. Pro trpaslíka neexistují fráze jako “tak trochu věřit” nebo “trochu někoho nemít rád”. Když se rozhodnou nějakou víru přijmout za svou, případně pokud usoudí, že si někdo nezaslouží žít, končívá to začasté vyhlášením náboženské války korunované genocidou. Navíc -- jak se již na vlastní kůži přesvědčil mnohý bard -- většina trpaslíků nechápe, co je nadsázka či dvojsmysl. Vysvětlováním toho zbytečně ztrácíte čas, kdy už byste mohli utíkat…

Trpaslíci mají nejrůznější zvyky a tradice, jež se často liší v závislosti na pohoří, které obývají. Jedním z častých zvyků je u žen nošení “přívousu”; tj. umělého plnovousu při významných příležitostech či při výpravách na daleké cesty.

Trpaslíci nikomu nic nezapomenou, po generace chovají hlubokou nenávist vůči všem temným elfům a orkům.

 

Vlastnosti

Šerozrakost

Mistři horníci

Trpaslíkům zapovězené

 

Kostým

U mužů je plnovous podmínkou (trpasličím ženám vousy nerostou).

Oděv ve stylu “viking” (široké kalhoty, kvalitní zbroje, kulaté štíty…).

Copánky ať už ve vousech či vlasech nejsou podmínkou, ale jsou vítané.

 

Dodatky

Jako jezdecká zvířata trpaslíci používají zásadně poníky. V boji bývají vždy opěšalí.

Odkaz pojednávající o rase trpaslíků: