Dryáda

Dryády

Zelená kůže a oděv pokrytý listím, tak se pozná dryáda. Dle dávných legend tyto bytosti stvořili lesní bohové, aby chránily jejich posvátné háje před lidskou nenechavostí.

V dnešní době jsou dryády málokdy k vidění, neboť většina se stáhla do Munkforsského a Marsalského hvozdu (oblasti Munkfors a Marsala), aby pomohly s jeho obranou v této pro lesní bytosti těžké době. Dryády považují výše zmíněné oblasti za svou domovinu a jsou pro její ochranu ochotny udělat cokoliv.

Jsou obdařeny prastarou magii, jež v lese sílí a chrání je. Daná moc je pro některé tvory téměř hmatatelná a ty nejmocnější z dryád jsou respektovány i divými dlaky; tvory, jež jsou za normálních okolností postrachem všeho živého.

 

Vlastnosti

Mistři lovu

Útočiště ve stromech

Strach z ohně

Dryádám zapovězeno

 

Kostým

Kůže obarvená na zeleno.

Oděv hnědé či zelené barvy ozdobený listy.

Zbroje jim nesmí bránit v pohybu. Nejtěžší zbroj pro dryády by se měla skládat pouze z koženého kyrysu, nátepníků a holenic.

 

Dodatky

Ze zbraní dávají přednost dýkám, kopím a lukům.

Drtivé zbraně jako sekery, palice a kyje jim jsou cizí. Mohou se je naučit používat, ale je třeba se zamyslet nad důvody, jež by je k tomu vedly.

Kontakt se železem jim sice nečiní takové problémy jako vílám, ale není pro ně ani nic příjemného. Proto kov používají, jen když je to nezbytně nutné.

Odkaz pojednávající o lesních bytostech:

Definice skrytí / neviditelnosti:

Definice magického bojového efektu "Strach":

Definice magického bojového efektu "Žár":