Druid

NA POVOLÁNÍ SE PRACUJE

 

Povolání hraničáře je neodmyslitelně spjato s lesem – tedy se znalostí tvorů, bylin, míst a dalších roztodivných věcí, které v lese můžete potkat, co z nich lze získat a k čemu je to vlastně dobré. To vše má hraničář v malíku a navrch je v lese jako doma, protože zná doslova každý pařez. Povolání se dělí ve dví: Hraničář se toulá divočinou, vyniká v lovu či v bylinách a léčitelství. Druid se naopak zabývá spíše rovnováhou lesa, magií a rituály.

O HRANIČÁŘÍCH

Pod hraničářem si lze představit dva rozdílné archetypy, z nichž oba dva jsou určitým způsobem zaměřeny na přežití v lese. Prvním z nich je tradiční lovec – chlapík, který se vyzná v běžné zvěři i magických tvorech, dokáže si na zvěř počíhat neviděn a jeho šíp nikdy nemine. Sám toho ovšem moc nevydrží, a tak je jeho nelepším přítelem opatrnost a ostražitost. 

Druhým je chodec, lesní tulák, co luk pověsil na hřebík a svůj život se rozhodl svěřit pořádné jedenapůli či dlouhé sekeře. V boji vydrží nějakou tu ránu, především se ale vyzná v lesním bejlí a dokáže léčit zranění. Oba dva archetypy se na mistrovské úrovni mohou učit jednoduchým lesním rituálům, které je mohou nasměrovat k některému z druidských archetypů.

K hraní Hraničáře nepotřebujete mnoho – na roleplaying i kostým neklade velké nároky (sedávat v rozích s kápí na hlavě umí kde kdo, že), ačkoliv zahrát hraničáře kvalitně je docela kumšt. Stejně tak nebudete potřebovat kdovíjaké vybavení, lovec si vystačí s lukem či kuší a toulcem plným šípů, chodec užije lehčí zbroj a ideálně obouruční zbraň (jakkoliv vás nechceme limitovat v hraní chodce s lukem a naopak).

O DRUIDECH

Druid je hraničářem, který kdysi dávno zahodil zbraň do kouta a rozhodl se svoji existenci s lesem propojit v duchovní rovině. Víc než o „světské“ záležitosti mu proto jde udržování jeho rovnováhy a přirozeného koloběhu života. Ačkoliv každý druid musí o lese znát určitý základ, stále je více cest, jak se s lesem spojit:

Udržovatel tradic je mudrc, znalý lesních příběhů a tradic, které (jak název napovídá) má ve zvyku předávat dál. Bílý vous, roucho a srp jsou jeho znaky v babských povídačkách a nejmenovaném francouzském seriálu, druidi z Brožovských lesů jsou známí spíše pro roztodivná lesní kouzla a rituály a mluvení se stromy, jejichž prostřednictvím jim Hvozd propůjčuje magickou moc. Krom toho se vyznají v bejlí a umí vám namíchat dryák, ze kterého se vám zamotá hlava nebo naroste… no, to je jedno.

Jeho přesným opakem je ochránce divočiny – místo nehybného dřeva pojí svoji duši dohromady s duší vybraného zvířete. Ta mu umožňuje se v toto zvíře měnit, učit se a používat schopnosti a kouzla spojené s její podstatou. Čím silnější spojení, tím více jej zvířecí duše ovlivňuje, ale rovněž díky tomuto propojení umí lépe komunikovat s dalšími lesními dušemi, či vytvářet zvláštní amulety – medicíny.

K hraní druida budete potřebovat:

 

 

 LOVEC

 CHODEC

 UDRŽOVATEL TRADIC

 OCHRÁNCE DIVOČINY

 I.

 Zzz - Boj zbraní - kontaktní zbraně

 *Průraz I

 Zoologie I

 Zzz - Boj zbraní - kontaktní zbraně

 Zzz - Odolnost I

 *Bylinkářství I

 *Bylinkářství I

 Zoologie I

 Animismus I

 Lesní moudrost I

 Dryáky I / Medicína I

 II.

 Lesní moudrost I

 *Skrytí ve stínu I

 *Znalost magických tvorů I

 Lesní moudrost I

 *Ranhojičství I

 *Bylinkářství II

 Lesní moudrost II

 Souznění s hvozdem +3

 *Bylinkářství II

 Lesní moudrost II 

 Svazek duší I

 Animismus II

 III.

 Zoologie II

 *Průraz II

 *Znalost magických tvorů II

 *Bylinkářství III

 Zzz - Odolnost II

 *Ranhojičství II

 Lesní moudrost III

 Souznění s hvozdem +3

 Dryáky II

 Lesní moudrost III

 Svazek duší II

 Medicína II

 IV.

 *Průraz III

 *Skrytí ve stínu II

 Lesní moudrost II

 Zzz - Odolnost III

 *Ranhojičství III

 Lesní moudrost II

 Lesní moudrost IV

 Souznění s hvozdem +3

 Posvátný háj

 Lesní moudrost IV

 Svazek duší III

 Doupě