Děti, psi a návštěvníci

Ke Zlenicím patří všchny tři skupiny z nadpisu - děti, psi a návštěvníci. Pro každou z těchto skupin platí jistá pravidla, která ti představíme v tomto článku.

Děti

Účast dětí ke Zlenicím patří. Sama hra je jednou z mála, které připouští účast celých rodin. Tento fakt hodláme zachovat, ovšem rodičové si musí být vědomi následujícího - Každé dítě je buď trvale "spojeno" s rodičem, nebo je plnohodnotným hráčem. Ve hře není dětem, které nejsou hráči (tj. nemají glejt, zaplacený registrační poplatek, potřebné papíry a neznají pravidla), volně pobíhat či sbírat byliny, suroviny nebo jakkoliv jinak zasahovat do hry. Pokud tedy chceš, aby tvá ratolest hrála a užila si hru (a myslíš, že již má dostatečné kapacity na to se normální hry účastnit), přihlas ji jako regulérního hráče!

Odpovědnost z nehrající děti a jejich konání nese v každém případě rodič!

Psi, kočky a jiná zvířata

Pro psy platí podobné pravidlo, jako pro nehrající děti - nemohou vstupovat a nijak zasahovat do hry. Majitel musí se psem projít registrací, abychom věděli, komu který pes patří. Navíc musí za psa zaplatit symbolických 100,-. Za veškeré chování psa zodpovídá po celou dobu (nejen během hry, ale i večer, přes noc, před i po hře) majitel - věty jako "Měls ty buřty lépe schovat." si prosím paničky a páníčkové odpustí. Pokud se ukáže, že pes nezvládá prostředí hry (štěká a vyjíždí na okostýmované či bojující postavy, motá se pod nohama v aréně a podobně), bude majitel požádán, aby si psa vzal na vodítko, příp. jej odvedl jinam. Každý nechť zváží sám, zda jeho pes nebude ohrožovat ostaní psy či lidi! Zvaž, zda nebude pro tvou hru a tvého psa lepší na pět dní sehnat hlídání.

Zároveň si všichni buďte vědomi toho, že budou na hře přítomni na volno puštění psi - máte-li svého mazlíčka králička, nebude asi nejrozumnější jej nechávat uvázaného před stanem. Rovněž pokud rádi necháváte přes noc schnout salámy na bráně, počítejte se ztrátami.

Návštěvníci, jednodenní nehráči

Orgteam dovoluje návštěvy. Ano - víme, né každý s tím souhlasí, ovšem k Zlenicím toto patří a na akci čas od času jezdí staří známí potkat se se svými přáteli a bývalými spoluhráči. Taková osoba však nemá právo vstupovat do hry a zároveň musí mít alespoň základní kostým. Ano - může rozehrávat dialogy s postavami, může se účastnit různých hraných situací, ovšem nemá glejt, nesmí u sebe mít (a nijak nabývat) herních předmětů či mincí, nenavštěvuje mistry, nebere místa v úkolech s omezeným počtem účastníků a podobně. Taková návštěva platí 150,- na den, přičemž navíc nesmí na místě přespávat (ve svém stanu - ano - může se stát, že vás někdo ubytuje, ovšem druhý den hned z rána musíte opustit hru).

Proč nemá možnost přespat? Na Zlenicích máme bohužel omezený prostor (povahou pozemku) a kapacity technického zázemí (voda, hospoda apod.) už tak jsou vytíženy na maximum - a rádi tyto kapacity plníme hráči. Nad rámec toho jsme schopni čas od času někomu umožnit se podívat do hry, nechceme však, aby na úkor návštěv trpěli hráči.

 

VŠICHNI PŘÍTOMNÍ - NÁVŠTĚVY, HRÁČI, PSI, DĚTI... - MUSÍ PROJÍT PŘED VSTUPEM DO HRY REGISTRACÍ! KDY PROBÍHÁ?