Magická aktivita v okolí

Možná jste již zaslechli z úst některého z mistrů či jste se dočetli v některé z knih o tom, že Brožov a jeho okolí jest magicky aktivní oblastí. V tomto krátkém textu se snad dozvíte odpovědi na své otázky, anebo alespoň dobarvíte obraz o tom, jak to vlastně je.

 

Zásadní zvláštností okolí Brožova je, že zde - i podle zpráv ze zbytku kontinentu - je zvýšená magická aktivita. Zatím bohužel nevíme, čím je tato anomálie způsobená. Co ale víme jistě je, že je tak neskutečně velká, že se čas od času samo brožovské okolí změní.

Ano - může se stát, že staré ruiny, které vám les odhalí jeden ročník, zmizí v mezidobí mezi kořeny prastarých stromů. Naopak - na místě, kde jste před lety nocovali s přáteli, nyní může stát vysoká věž z dob dávno minulých. Možná v tom mají prsty bohové, kteří takhle světu, po vyčerpání potenciálu některých míst či oblastí, nabízí místa nová. A na místě tak nestálém, jako je les v okolí Brožova, jsou takové změny mnohem pravděpodobnější a snazší než na jiných místech. Jiní tyto změny vysvětlují pomocí pohybu jakýchsi vrstev lesa. Jak to ve skutečnosti je - to se nikdo z nás nedozví.

(Jasné je ale jedno - pokud jsem v lese jedno léto začal bádat v ruinách a stojí na tom celý můj osud, je dobré o tom dát vědět. Kam? Sem: zlenicepj@email.cz anebo sem. Najdeme způsob, jak příběh buď udržet, nebo plnohodnotně uzavřít.)

K téhle magické aktivitě patří i to, že je zde mnohem jednoduší nahlédnout do Astrálu. Tomu, co je astrál, je však věnován text jiný. I to, že se v astrálu občas dějí podivné věci, že zde sféry putují rychleji než v jiných končinách, i fakt, že se čas od času astrál promítne i do našeho světa, připisujeme právě magickému potenciálu celého místa.

Taková aktivita však přitáhla zraky ne jednoho z vzniklých politických celků Tornelionu. Leckteré panství, království či městský stát má zájem o to, mít na tomto území svůj vliv nebo odtud alespoň získávat informace či artefakty, svitky a podobné magické nosiče. Proto, pokud se sám o magii zajímáš, možná by nebylo na škodu se o své znalosti podělit a třeba za ně získat další informace, společenské postavení nebo podporu. Anebo bohatství. (... ale k čemu bohatství, když můžu pomoci vyššímu dobru?)

V lese se nachází mnoho zajímavostí - od alchymistických zřídel, přes magické byliny, druidské stromy, různé kouzelné i obyčejné ruiny a útvary, až po bájná místa, o jejichž existenci každý tvrdí své, jako je Slza bohyně Mony. Ach, tu kdyby někdo vypátral...

Čas od času se stane, že magie v lese začne býti agresivní. To zejména tehdy, pokud místní z hvozdu pouze tahají energii a nic mu nevrací. Opatrně proto na drancování lesa. Možná by stálo za to přemýšlet o dopadech svých činů.